17.zš Plzeň

17. základní škola a mateřská škola Plzeň
Malická 1, příspěvková organizace

VÝPRAVA ŠESŤÁKŮ ZA ORCHIDEJEMI

Ve středu 17. 5. 2023 se šesťáci vydali na výpravu za chráněnými orchidejemi. Putování začalo za NC Olympie v Černicích. Po krátké pěší procházce došli na vlhkou loučku, která z dálky vypadala velmi obyčejně. Ale zdání klamalo! Na podmáčeném mokřadu se majestátně tyčilo několik desítek květů orchidejí „Prstnatce májového“. Nádherné fialové květy vyrůstaly nepravidelně rozmístěny na loučce.

Kromě nich nás zaujalo i žlutočerné bříško kuňky a další nálezy různých rostlin (např. pryskyřníku prudkého, řeřišnice luční, kohoutku lučního, několika druhů trav, ….).

Úspěch výpravy ještě podpořilo krásné hřejivé sluníčko, které nás doprovázelo na zpáteční cestě. Hodnocení výpravy některými žáky si můžete přečíst níže:

 

Anděla Antošová

Včera jsme byli v Černicích na chráněných orchidejích a bylo tam velice hodně vůní, hodně květin různých druhů a viděli jsme i nějaké živočichy, co žili ve vlhkém a vodním prostředí. Viděli jsme kuňku, která byla sice malá, ale krásně žlutočerně zbarvená, malé i velké hlemýždě, vysoké a malé stromy a nějaké byliny, co se používají v bylinkářství i k jídlu.

 

Tomáš Valenta:

Včera jsme šli na orchideje a prohlíželi jsme si krajinu a rostliny. Našli jsme tam svízel, prstnatec, řeřichu a další rostliny. Bylo to fajn, ale to mluvení lektora byla nuda.

 

Arna Marie Bartošová

Včera na orchidejích se mi moc líbilo. Byli tam zajímavé a hezké rostliny i živočichové. Mám moc pěkné fotky.

 

Johana Krejčiříková

Včera jsme byli na exkurzi a moc se mi to líbilo. Ze začátku, jak jsme vyjížděli ze školy, bavila mě ta cesta tam i zpátky, ale byla dlouhá. Jak jsme tam přišli, trochu mě nudilo to povídání pana lektora, ale bylo to poučné. Jak nám pan lektor říkal názvy těch všech rostlin, trochu jsme se ztrácela. Bavilo mě, když jsme se dívali na ty květiny. Moc se mi líbilo, že byla každá jiná. Květiny atd. byly úžasné. Mám moc hezké fotografie.

 

Mgr. Eva Králová

 

 
Oficiální informační server města Plzně

Kontakty:

Telefon:

kancelář školy:378 028 511
 606 725 177
školní družina:378 028 522
školní jídelna:378 028 521
MŠ Křížkova:378 028 519
MŠ Zručská cesta:377 562 187
602 216 537
E-mail:skola@zs17.plzen-edu.cz
DS (ID):7wtmv3p

Kde nás najdete

Malická 469/1, 301 00 Plzeň

Mapa Škola online Strava.cz Blog školní družiny
Ocenění společnosti Scio
Evropský sociální fond
Happy Snack