OCENĚNÍ ŽÁKŮ V SOUTĚŽI MLADÝ CHEMIK

Náměstkyně Lucie Kantorová ocenila úspěšné žáky v soutěži Mladý chemik

Obrovský úspěch zaznamenali tři žáci plzeňských základních škol v soutěži Mladý chemikDaniel Jedlička a Filip Vaněček ze 17. základní a mateřské školy na Roudné obsadili v regionálním kole první a druhé místo. V teoretických i praktických znalostech se utkali s těmi nejlepšími deváťáky z celého Plzeňského a Karlovarského kraje. Za vynikající úspěchy jim poděkovala náměstkyně primátora města Plzně Lucie Kantorová.

„Ráda bych vám pogratulovala k vynikajícím výsledkům v chemické soutěži, ale i za to, že reprezentujete svou školu a město Plzeň. Přeji vám mnoho štěstí nejen v republikovém kole soutěže, ale také u přijímacích zkoušek, které vás teprve čekají,“ uvedla náměstkyně pro oblast školství a cestovního ruchu Lucie Kantorová. Studentům osobně pogratulovala a předala jim i zástupcům školy věcné dary.

Regionální kolo Mladého chemika se konalo 10. ledna 2023 v laboratořích Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech. Soutěžilo 1 011 žáků ze 46 základních škol v obou krajích. Soutěžními úkoly byly chemické výpočty, otázky z anorganické a organické chemie a praktický úkol v laboratoři. Danielovi i Filipovi se úkoly zdály obtížné, přesto dokázali v tvrdé konkurenci obsadit hned obě nejlepší místa. Využili k tomu veškerý vyhrazený čas a pracovali na maximum. Jejich talent je nepopiratelný – vítěz regionálního kola Daniel Jedlička se přípravě věnoval přibližně týden, Filip Vaněček druhé místo vybojoval i přesto, že před soutěží onemocněl. Oba se však shodli na tom, že příprava na soutěž byla průběžná díky skvělé výuce v hodinám chemie.

„Daniel i Filip pracují v chemii na výbornou, zajímá je podstata chemických jevů a zákonitostí přírody založených na praktických chemických pokusech, proto nebylo žádných pochybností o jejich účasti v soutěži,“ prozradila na své žáky učitelka chemie Eva Králová.

Mladí Plzeňané se s dalšími soutěžícími z celé republiky utkají 13. června v Pardubicích, kde se uskuteční na Vysoké škole chemickotechnologické poslední kolo soutěže. Znalosti ověří opět v teoretických i praktických úkolech. Ještě předtím je však čekají přijímací zkoušky na střední školy – Daniel zřejmě zvolí Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni na Slovanech a Filip se těší na Masarykovo gymnázium v Plzni.

Odkaz na celou tiskovou zprávu:

Další fotografie jsou ke shlédnutí v sekci "Fotogalerie".

Mapa Škola online Strava.cz Blog školní družiny