NOC S ANDERSENEM

V pátek 15. 10., ve večerních hodinách, se 18 třeťáků a čtvrťáků z naší školy zúčastnilo Noci s Andersenem v Městské knihovně. Hlavním tématem programu byla POŠTA. Téma bylo zvoleno v loňském roce k 130. výročí narození K. Čapka, ale Noc s Andersenem se mohla uskutečnit až letos.

Pracovníci knihovny dětem připravili aktivní a zajímavý tříhodinový program i výborné občerstvení.

V úvodní části je přišel pozdravit sám H. Ch. Andersen, který opustil říši pohádek, aby si s dětmi popovídal o svém životě. Poté jim vyluštěná křížovka prozradila téma večera. Následovalo čtení Pošťácké pohádky z Čapkovy knihy Devatero pohádek. Děti si pak ve vytvořených skupinkách vyzkoušely práci poštovních skřítků, slepovaly obálky, skládaly krabice na odeslání balíku, seznámily se se současným využitím potrubní pošty, řadily dopisy s různým typem písma, v prostoru půdy za tlumeného osvětlení s pomocí baterek hledaly poštovní známky připíchnuté na trámech a velice je bavilo psaní dopisu na psacím stroji. Mezi všemi popsanými aktivitami se občerstvily houskou se sýrem a šunkou a domácím mufinem. V průběhu večera tak děti složily obálku, našly poštovní známku a napsaly dopis, který si mohly nechat na památku. Na úplný závěr připravili skřítci dětem sladké překvapení.

Všechny děti si tento večer velice pochvalovaly a odnesly si domů nejen dopis, ale i spoustu nových vědomostí a zážitků.

Městská knihovna spolupracuje s naší školou již několik let a je skvělé, že její pracovníci i v současné době plné techniky, dokáží dnešní děti nadchnout zcela obyčejnými věcmi.

Děkujeme.      Mgr. Iveta Suchá

naseknihovna.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_v_UKDM_-_15._10._2021