INFORMACE K PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 22. 3. 2021

Vážení zákonní zástupci,

na základě prodloužení krizového opatření Vlády ČR zůstávají i nadále uzavřeny mateřské školy.

O dalším vývoji vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek.

Dětem i sobě můžete prospět, když se budete inspirovat následujícími doporučeními, která nabízíme:

v  věnujte čas cíleně dětem, povídejte si, vyprávějte

v  podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe – oblékání, hygiena…)

v  zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata…)

v  dbejte na pravidelný režim

v  podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, vítání a loučení, oslava tradic a výročí…)

v  zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco“…)

v  s dětmi čtěte každý den, o přečteném si povídejte, pokládejte dětem k přečtenému otázky

v  společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hýbejte se, hrajte společenské hry

v  využijte získaný čas pro činnosti s dětmi, které jindy odkládáte, nestíháte (logopedická cvičení, sebeobslužné činnosti, pohybové aktivity…)

v  povídejte si s dětmi i o současné situaci, děti se potřebují orientovat v tom, co se kolem nich děje, když se samy ptají, komentují, poskytněte jim přiměřené informace, je to pro ně důležité.

Kreativitě se meze nekladou. Dětství je krátké, jedinečné a neopakovatelné. Využijme nabízené příležitosti k tomu, abychom si uvědomili, co je pro nás důležité. Naše děti si to rozhodně zaslouží, a to nejen v době koronavirové krize.

Děkujeme za spolupráci.