INFORMACE K ORGANIZACI A TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ OD 12. 4. 2021

Vážení zákonní zástupci,

na základě rozhodnutí vlády se v pondělí 12. 4. 2021 vrátí žáci 1. stupně do škol. Posílám vám informace k testování a podmínkám návratu dětí do školních lavic. Jsem přesvědčena, že pedagogové školy vytvoří pro žáky bezpečné prostředí, tak aby návrat k výuce byl pro děti co nejsnazší. Výuka 1. – 5. ročníku bude od 12. dubna 2021 probíhat rotačně prezenční a distanční formou. Při prezenční výuce (žáci jsou přítomni ve škole) i distanční výuce bude stejné rozvržení začátku vyučovacích hodin, rozvrh naleznete na webových stránkách v sekci Aktuality – Rozvrhy „Střídavka“.  Informace k provozu školní družiny od 12. 4. 2021 naleznete na webových stránkách – Družinový blog.

Prezenční výuka od 12. 4. 2021 (přítomnost žáků ve škole) začíná vyučování v 8,00 hod. – 1. B, 2. B, 3. B, 4. B, 5. B

Do školy budou žáci přicházet přes šatny, tady se přezují, uloží své věci do šatny či šatních skříněk a pak odchází do svých kmenových tříd. Vyučování bude probíhat dle rozvrhu, který najdete na stránkách v sekci Aktuality – Rozvrhy „Střídavka“.

Distanční výuka od 12. 4. 2021 (nepřítomnost žáků ve škole) – 1. A, 2. A, 3. A, 4. A, 5. A

Výuka bude organizována podle rozvrhu „online výuka“. Rozvrhy najdete stránkách v sekci Aktuality – Rozvrhy „Střídavka“.

Důležité upozornění

Žáci jsou povinní mít po celou dobu vyučování a pohybu v prostorách školní budovy vlastní ochranné pomůcky dýchacích cest – respirátory nebo roušky splňující dané hygienické normy. Stejná opatření platí i při pobytu ve školní družině. Do školy se vrací děti, které aktuálně nevykazují příznaky nákazy a

-          prodělaly onemocnění Covid-19 a jsou v 90denní lhůtě od prvního pozitivního testu (prokazuje se 1. den návratu lékařskou zprávou nebo potvrzením od lékaře nebo zprávou z laboratoře)

-          mají aktuálně platný test provedený na odběrovém místě (RT-PCR test na přítomnost SARS-CoV-2) ne starší 48 hodin (prokazuje se potvrzením o negativním testu)

-          budou se ve škole 2x týdně testovat antigenními testy

Testování

Žáci v prezenční výuce budou pravidelně testování antigenními testy na přítomnost COVID – 19 dvakrát týdně. Jedná se o antigenní test SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test  tzv. LEPU test. První test bude vždy první den prezenční výuky v daném týdnu, další test ve čtvrtek. V případě, že dojde k odmítnutí testování nebude možná přítomnost žáka při prezenční výuce a žák se bude individuálně vzdělávat doma. Od vyučujícího obdrží úkoly a cvičení, které vypracuje a následně odevzdá. Vzdělávání takového žáka nebude probíhat distanční formou.

Ø  Pedagogové dětem vysvětlí a případně na sobě také ukážou, jak s testem pracovat. Odběr vzorku probíhá samo odběrem (vatová tyčinka v přední části nosu) pod dohledem učitele. Testování zvládne každý.

Ø  Žák může natrénovat odběr vzorku doma😊

Ø  Pouze ve výjimečných případech bude umožněna přítomnost zákonného zástupce. O této skutečnosti bude informováno vedení školy. „Třetí“ osoba nebude vpuštěna do tříd, aby nedocházelo k rizikovému kontaktu asistujících osob s ostatními žáky.

Ø  Testování žáků proběhne vždy 1. vyučovací hodinu. V případě nepřítomnosti bude test proveden ihned po příchodu žáka do školy.

Negativní test

Žák se účastní prezenční výuky.

Pozitivní test

Žák s pozitivním testem bude ihned izolován od ostatních žáků. Neprodleně bude informován zákonný zástupce, dítě si ve škole vyzvedne s potvrzením o pozitivním testu. Zákonný zástupce informuje svého lékaře, od kterého obdrží žádanku na PCR test. O výsledku RT-PCR testu bude informovat třídního učitele, který následně informuje vedení školy. V případě pozitivního RT-PCR testu zašle škola jmenovitý seznam žáků, kteří byli v kontaktu s daným žákem, jenž měl RT-PCR pozitivní test. O případné karanténě celé třídy bude rozhodovat hygienická stanice. V případě karantény třídy při prezenční výuce přechází celá třída na distanční výuku podle rozvrhu pro distanční výuku – sekce Aktuality – Rozvrh „Střídavka“.

Stravování

Pro žáky v prezenční výuce je zajištěno stravování ve školní jídelně. Žáci v prezenční výuce mají automaticky přihlášený oběd. Pro všechny žáky v distanční výuce budou jídla vydávána pouze do jídlonosičů přes výdejní okénko. V distanční výuce si žák odběr jídla přihlašuje sám u vedoucí školní jídelny.

Nesouhlas zákonného zástupce s režimovými opatřeními

Škola bude respektovat rozhodnutí rodičů. Bez splnění režimových opatření je nepřípustný návrat dítěte do školy. Neúčast dítěte se bude evidovat jako omluvená absence. Škola v tomto případě nemá povinnost zajistit distanční výuku.

2. stupeň – výuka žáků 6. – 9. ročníku od 12. 4. 2021

Žáci 6. – 9. ročníku mají do odvolání i nadále distanční formu vzdělávání dle stávajícího zveřejněného rozvrhu pro distanční výuku.

Vedení školy informuje žáky 5., 7. a 9. ročníků o povinnostech vyplývajících z mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o testování uchazečů o střední vzdělávání. Žáci jsou povinni podstoupit test na přítomnost (antigenu) viru SARS-CoV 2 před přijímacími zkouškami ke vzdělávání ve střední škole a předložit negativní výsledek testu. Pokud bude mít pozitivní výsledek testu, má právo na náhradní termín. Pokud uchazeč testování na covid – 19 odmítne, nebude mít právo na náhradní termín. (Blíže viz mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o testování uchazečů o střední vzdělávání.)

Děkuji za spolupráci a v případě nejasností se na mě můžete kdykoliv kontaktovat (č. tel. 378 028 511, 602 115 344).

TESTUJEME SE, ABY VE ŠKOLE BYLO BEZPEČNO

Mgr. Lenka Korpová