INFORMACE K NÁVRATU ŽÁKŮ 2. STUPNĚ DO ŠKOL

Vážení zákonní zástupci, žáci,

vláda ČR na svém jednání 26. dubna2021 rozhodla, že se od 3. května 2021 vrátí v Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji rotačně žáci 2. stupňů základních škol. Proto Vám posílám několik informací.

V týdnu od 3. května 2021 nastoupí do školy:

·         Prezenčně: třídy 6. A, 7. A, 8. A

třída 9. A zahájí prezenční výuku až ve středu 6. 5. 2021. Důvodem je přijímací řízení na střední školy ve dnech 3. 5. a 4. 5. 2021

·         Distančně: třídy 6. B, 7. B, 8. B

třída 9. B zahájí distanční výuku až ve středu 6. 5. 2021. Důvodem je přijímací řízení na střední školy ve dnech 3. 5. a 4. 5. 2021

Bližší informace k rozvrhu jsou zveřejněny na webových stránkách školy.

Do školy se mohou vrátit děti, které nevykazují příznaky nákazy a děti, které

-          prodělaly onemocnění Covid-19 a jsou v 90denní lhůtě od prvního pozitivního testu (ve škole se žák prokazuje 1. den návratu lékařskou zprávou nebo potvrzením od lékaře nebo zprávou z laboratoře)

-          mají aktuálně platný test provedený na odběrovém místě ne starší 48 hodin (ve škole se žák prokazuje potvrzením o negativním testu)

Pro prezenčně vzdělávané žáky platí následující režimová opatření:

-          neinvazivní antigenní testování

-          zakrytí dýchacích cest respirátorem, certifikovanou nanorouškou nebo chirurgickou rouškou. Tato opatření platí pro všechny vnitřní prostory školy a školní jídelny, s výjimkou doby konzumace svačiny a oběda.

-          dodržování hygienických opatření (mytí a dezinfekce rukou, omezení kontaktů mezi skupinami, časté větrání)

Testování žáků je povinné 2x týdně – v pondělí a čtvrtek bezprostředně po příchodu žáků do školy. Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, provede se testování v den jeho příchodu. Škola má aktuálně dodané testy Singclean. Testování se netýká žáků, kteří budou chodit na individuální konzultace.

Průběh testu si můžete prohlédnout ve videu  www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4.  Další odpovědi naleznete zde www.testovani.edu.cz/pro-rodice.

Bez splnění režimových opatření není možný návrat žáka do školy. Škola bude respektovat rozhodnutí rodičů. Neúčast žáka v prezenční výuce bude evidovat jako omluvenou absenci. Škola v tomto případě nemá povinnost zajistit distanční výuku; žákovi bude poskytována podpora např. poskytnutím výukových materiálů.

Školní jídelna je v provozu. Žáci, kteří mají v daném týdnu výuku ve škole, budou mít obědy přihlášené a v týdnu distanční výuky automaticky odhlášené. Úpravu je možné provést buď elektronicky, telefonicky nebo osobně v kancelář školní jídelny.

Škola zajišťuje zpřísněná hygienická a režimová opatření.

Děkujeme Vám za vstřícnost a spolupráci.

Mgr. Lenka Korpová, ředitelka školy