INFORMACE PRO RODIČE DĚTÍ Z MŠ

Vážení rodiče,

z důvodu ochrany zdraví dětí i zaměstnanců a v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem je MŠ již téměř dva měsíce uzavřena. Bylo to pro vás jistě velmi náročné období, ale snad vám přineslo také příležitost věnovat se dětem v maximální možné míře. Za součinnost se školou vám děkujeme.

Vláda ČR již začala rozvolňovat mimořádná opatření i v oblasti školství a avizuje otevření základních škol k 25. 5. 2020 pro žáky 1. stupně. Ke stejnému datu dal zřizovatel souhlas i k otevření mateřských škol. Bude se ovšem jednat o mimořádný režim. Při otevření bude nutné dodržet řadu organizačních, hygienických a bezpečnostních pokynů, včetně dodání čestného prohlášení o neexistenci přítomnosti virového infekčního onemocnění u každého dítěte (ke stažení na webu v sekci Tiskopisy).

V naší škole také pracují zaměstnanci, kteří stále patří do rizikové skupiny osob většinou z důvodu chronických zdravotních obtíží či z věkových důvodů nebo s osobou z rizikové skupiny žijí v jedné domácnosti.

Všechny tyto skutečnosti nás vedou k prosbě vůči vám, abyste důkladně zvážili, zda využijete opětovného otevření školy v době od 25. 5. do 30. 6. 2020. Určitě umožníme v tomto mimořádném režimu pobyt dětí ve škole, ale rádi bychom snížili s ohledem na výše uvedené rizikové skupiny osob počet dětí v jednotlivých třídách.

Prosíme Vás, abyste zvážili všechny faktory, včetně těch rizikových, a rozhodli o nutnosti účasti dítěte v mateřské škole. Samozřejmě pokud jste ve složité situaci z pohledu pracovního vytížení, ekonomického či sociálního postavení, bude pro Vás MŠ fungovat až do konce června. Informace týkající se prázdninového provozu budou zveřejněny na webu školy.

V případě, že si ponecháte dítě v domácí péči, bude Vám samozřejmě odpuštěna platba školného. Stejně tak povinné předškolní vzdělávání není v této době vyžadováno a děti jsou automaticky omluveny.

V týdnu od 11. 5. do 15. 5. 2020 vás budou kontaktovat paní učitelky z MŠ, aby znaly vaše konečné rozhodnutí. Děkujeme vám za pochopení a zvážení možnosti pomoci nám při zmenšení dětských kolektivů v MŠ v této složité situaci.

S pozdravem

Vedení základní školy